Fratii COSTEA episodul 3: versus Rapid, scor 3-0

Asta seara (23 mai) fratii Costea (Universitatea Craiova) au facut praf si Rapidul in episodul 3 al serialului inceput cu CFR Cluj (episodul 1) si Dinamo (episodul 2). Meciul a fost pe buna dreptate unul din cele mai frumoase din acest sezon (cu zeci de ocazii (!) monumentale pentru fiecare echipa pana in minutul 78, penalty ratat de Craiova etc), iar Florin Costea nu prea a reusit multe pana la primul gol.

A venit insa minutul 79 cand Florin Costea a primit o pasa excelenta si a marcat pentru 1-0 ! N-a durat decat 3 minute pentru ca Florin sa marcheze din nou, 2-0 !! Extaz maxim, meciul deja castigat.. In minutul 90 Florin a beneficiat de o gafa a portarului Rapidului, si a fost altruist pasandu-i fratiorului mai mic Mihai Costea ca sa marcheze si el un gol (3-0). Rapid-ul umilit pe final chiar in Giulesti…

Locul 4 in clasament pentru Universitatea Craiova, cu mari sanse acum chiar la locul 4 sau 5 la final (locul 6 fiind ultimul care duce la anul in Europa League). Mai sunt doar 2 etape de jucat in acest sezon, cu Steaua in deplasare si cu Vaslui acasa.

Rapid, a doua echipa din Bucuresti batuta de Craiova in acest retur. Ce urmeaza ? Eu astept episodul 4,  „Fratii Costea versus Steaua” si un scor la fel de categoric.